Due Diligence

Plánujete koupit obchodní podíl v jiné firmě a máte obavu, abyste si spolu s ní nekoupili i daňová rizika? Nechte si provést due deligence.

Důkladná prověrka toho, jak na tom z daňového a finančního hlediska daná firma byla a je, je základem pro další úvahy o akvizici a podmínkách, za nichž na obchod přistoupíte. Due diligence Vám rádi provedeme včetně vyhodnocení váhy a významnosti případných rizik, které budete moci využít například při sjednávání ceny, případně při uzavírání SPA.

Prověrku účetnictví a daňových povinností (zejména přiznání k DPH a přiznání k dani z příjmů právnických osob) je vhodné provést za všechna doposud nepromlčená zdaňovací období, tedy ty roky, které může finanční úřad ještě kontrolovat. A to pro všechny relevantní daně.

 

Provedení due diligence

Důkladná prověrka, srozumitelný výstup a konstruktivní doporučení. To jsou zásady, kterými se v rámci našich prací na due diligence řídíme. Klient tak od nás dostává podklad, na jehož základě je schopen učinit s plnou zodpovědností rozhodnutí, zda danou akvizici provede či nikoliv.

To vše v termínech, kterými je klient vázán, a s přihlédnutím k obchodním aspektům dané akvizice. Podrobné zprávě z due diligence tak může předcházet tzv. Red Flag Report, ve kterém budou vymezeny nejvýznamnější rizika, jež by mohla případně bránit realizaci převzetí. Následně pak můžeme zpracovat postup, jak identifikovaná rizika v daňové oblasti odstranit a tím zamezit případným doměrkům.

Díky dlouhodobé spolupráci můžeme doporučit i spolehlivé právní poradce, kteří případně zpracují due diligence ve vztahu k právním rizikům.

Yourtaxes.cz - provedení due diligence